Stanowisko pracownika administracyjnego występuje praktycznie w każdej firmie. Możliwości zatrudnienia dla tego typu specjalistów są więc ogromne i raczej nie powinni mieć oni problemów ze znalezieniem pracy. O posadę mogą ubiegać się w urzędach i starostwach, a także referatach samorządowych, ZUS-ach, kuratoriach i wszelkich innych jednostkach państwowych, a także w przedsiębiorstwach prywatnych. Potencjał zawodu jest więc duży, nic dziwnego zatem, że stanowisko wydaje się dla młodych ludzi bardzo atrakcyjnym kierunkiem rozwoju.
Ale jak można zostać specjalistą administracyjnym? Większość pracodawców wymaga ukończenia kierunkowych studiów wyższych. Zaliczymy do nich rzecz jasna administrację, ale także pokrewne: prawo, finanse i rachunkowość oraz zarządzanie.
Wymienione kierunki cieszą się dużą popularnością wśród studentów, więc można je znaleźć w ofercie niemal każdego uniwersytetu, zarówno publicznego, jak i prywatnego. Do wyboru są także kursy administracyjno-biurowe, jednak zakres wiedzy, jaką na nich zdobędziemy, jest nieporównywalny do kilkuletnich studiów. Gwarancją zdobycia wymarzonej pracy jest również znajomość języka angielskiego, stąd przydatne mogą się okazać certyfikaty językowe.