Miejsce pracy: Rzeszów
Ogłoszenie o naborze Nr 147009
Warunki pracy
Budynek, w którym znajduje się miejsce pracy nie jest przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych poruszających się na wózku inwalidzkim. Brak wind, podjazdów, brak odpowiednio dostosowanych toalet. Praca przy naturalnym i sztucznym oświetleniu z wykorzystaniem monitora ekranowego. Jednozmianowy, ośmiogodzinny system pracy.
Zakres zadań
- Ewidencjonuje w podsystemie SWOP - Policyjna Izba Zatrzymań otrzymane z komend miejskich i powiatowych Policji wezwania do zapłaty za pobyt osób zatrzymanych do wytrzeźwienia.
- Uzgadnia prawidłowość dokonywanych wpłat przez dłużników z tytułu powstałych należności budżetowych za pobyt w jednostkach Policji.
- Realizuje czynności windykacyjne należności budżetowych o charakterze publicznoprawnym z tytułu pobytu osób zatrzymanych do wytrzeźwienia dotyczące podejmowanych postępowań w trybie egzekucji administracyjnej i sądowej.
- Sporządza tytuły wykonawcze w stosunku do dłużników uchylających się od terminowej spłaty należności za pobyt do wytrzeźwienia w jednostkach Policji.
- Prowadzi kontrolę formalną naliczonych przez organy egzekucyjne opłat na poczet prowadzonych czynności egzekucji administracyjnej i sądowej.
- Prowadzi ewidencje analityczne w zakresie otrzymywanych wezwań do zapłaty za pobyt osób do wytrzeźwienia, dokonywanych przez dłużników wpłat należności, wystawianych tytułów wykonawczych, ilości dłużników, komorniczych postępowań egzekucyjnych oraz postanowień o umorzeniu prowadzonego postępowania egzekucyjnego.
- Realizuje czynności windykacyjne obejmujące postępowania polubowne, klauzulowe i egzekucyjne należności cywilnoprawne z tytułu zasądzonych nawiązek.
Wymagania niezbędne
wykształcenie: wyższe ekonomiczne, administracyjne lub prawnicze
- Doświadczenie zawodowe - powyżej roku pracy w komórkach finansowych lub komórkach organizacyjnych prowadzących postępowania windykacyjne
- Poddanie się procedurze postępowania sprawdzającego z godnie z ustawą z dnia 5 sierpnia 2010 r. o ochronie informacji niejawnych i uzyskanie poświadczenie bezpieczeństwa osobowego
- W służbie cywilnej nie może być zatrudniona osoba, która w okresie od dnia 22 lipca 1944 r. do dnia 31 lipca 1990 r. pracowała lub pełniła służbę w organach bezpieczeństwa państwa lub była współpracownikiem tych organów w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 18 października 2006 r. o ujawnianiu informacji o dokumentach organów bezpieczeństwa państwa z lat 1944–1990 oraz treści tych dokumentów - nie dotyczy kandydatek/kandydatów urodzonych 1 sierpnia 1972 r. lub później. Osoba wybrana do zatrudnienia będzie musiała złożyć oświadczenie lustracyjne, jeśli urodziła się przed 1 sierpnia 1972 roku
- Znajomość przepisów z zakresu prawa administracyjnego i egzekucyjnego, kodeksu cywilnego, kodeksu w sprawach o wykroczenia, prawa finansów publicznych
- Umiejętność obsługi systemu Windows i pakietu Office
- Umiejętności analityczne
- Zdolności interpersonalne
- Posiadanie obywatelstwa polskiego
- Korzystanie z pełni praw publicznych
- Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe
Wymagania dodatkowe
- Doświadczenie zawodowe w pracy w administracji publicznej