Miejsce pracy: Warszawa
Ogłoszenie o naborze Nr 150838
Warunki pracy
- praca przy komputerze pow. 4 godzin dziennie,
- częste reprezentowanie urzędu na zewnątrz,
- krajowe lub zagraniczne wyjazdy służbowe,
- budynek dostosowany architektonicznie do potrzeb osób niepełnosprawnych.
Zakres zadań
- ma następujące zadania:
- Analizuje rozwój międzynarodowych standardów praw człowieka, w szczególności prawa rodzinnego na poziomie państw w celu dokonania stosownych porównań w zakresie różnic i podobieństw w odniesieniu do polskiego porządku prawnego oraz określenia możliwości harmonizacyjnych.
- Monitoruje rozwój praw człowieka w organizacjach międzynarodowych w celu określenia jego kierunku i wpływu na ustawodawstwo krajowe oraz określenia możliwości dostosowawczych.
- Przygotowuje dla kierownictwa Ministerstwa Sprawiedliwości opracowania, materiały tezowo-informacyjne, wystąpienia i notatki w zakresie praw człowieka.
- Współpracuje z przedstawicielami dyplomatycznymi w zakresie kształtowania wizerunku Rzeczypospolitej Polskiej w dziedzinie ochrony praw człowieka.
- Współpracuje z organizacjami międzynarodowymi w celu wypracowana wspólnych standardów ochrony praw człowieka i zagwarantowania ich przestrzegania.
- Przygotowuje opracowania tematyczne, w tym statystyczne w zakresie praw człowieka na potrzeby jednostek badawczych i naukowych w Polsce i zagranicą.
- Współpracuje z organami administracji, instytucjami i organizacjami pozarządowymi w celu promowania i rozpowszechniania międzynarodowych standardów ochrony praw człowieka.
Wymagania niezbędne
wykształcenie: wyższe na kierunku prawo, politologia lub stosunki międzynarodowe
doświadczenie zawodowe/staż pracy: co najmniej 6 miesięcy doświadczenia zawodowego na stanowisku związanym z monitorowaniem, analizowaniem lub opiniowaniem aktów prawa krajowego bądź międzynarodowego lub w obszarze związanym z ochroną praw człowieka
- Znajomość języka angielskiego na poziomie B2
- Znajomość zagadnień z zakresu międzynarodowej ochrony praw człowieka
- Znajomość dokumentów wchodzących w skład Międzynarodowej Karty Praw Człowieka, Konwencji o prawach dziecka, Europejskiej Konwencji Praw Człowieka
- Ogólna znajomość przepisów kodeksu postępowania administracyjnego
- Znajomość ustawy o służbie cywilnej
- Zorientowanie na osiąganie celów, doskonalenie zawodowe, identyfikacja z misją urzędu, pozytywne podejście do klienta, otwartość na zmiany, umiejętność współpracy, myślenia analityczne, planowanie i myślenie strategiczne
- W służbie cywilnej nie może być zatrudniona osoba, która w okresie od dnia 22 lipca 1944 r. do dnia 31 lipca 1990 r. pracowała lub pełniła służbę w organach bezpieczeństwa państwa lub była współpracownikiem tych organów w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 18 października 2006 r. o ujawnianiu informacji o dokumentach organów bezpieczeństwa państwa z lat 1944–1990 oraz treści tych dokumentów - nie dotyczy kandydatek/kandydatów urodzonych 1 sierpnia 1972 r. lub później. Osoba wybrana do zatrudnienia będzie musiała złożyć oświadczenie lustracyjne, jeśli urodziła się przed 1 sierpnia 1972 r.
- Posiadanie obywatelstwa polskiego
- Korzystanie z pełni praw publicznych
- Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe
Wymagania dodatkowe
- Znajomość drugiego urzędowego języka UE na poziomie A2
- Znajomość zasad protokołu dyplomatycznego